15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü programı kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti için akşam saat:20.00 da İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan DOĞAN, Belediye Başkanımız Kemal ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanımız Yüzbaşı Şafak KARAKOYUN, Kurum Amirleri, kurum Personelleri, Sivil toplum Kuruluşları, vatandaşlar Hükümet Konağı önünde toplandılar. Ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte Şehit İsmail Kara Caddesi üzerinde yürüyüşe geçerek Yozgat Caddesi üzerine doğru Jandarma, Emniyet ve Ambulans araçları tarafından sirenlerin çalınması ve vatandaşlar tarafından Demokrasi ve Milli Birlik Marşları söylenerek Alpaslan Türkeş Caddesi üzerinden Recep Tayyip Erdoğan Meydanına geçtiler.

            Recep Tayyip Erdoğan Meydanında başlanan Demokrasi Nöbetine Saygı duruşu ve İstiklal Marşının Okunması ile başlandı.  Daha sonra Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN ‘nin konuşmasının ardından ilçe Kaymakamımız Sayın Hasan DOĞAN 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü ile ilgili konuşmasında Şunları ifade etti. ‘ 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan asker üniforması giymiş bir grup hain FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca darbe teşebbüsünde bulunulmuştur. Türk halkının hizmetinde kullanılması için kendilerine emanet edilen tankları, savaş uçaklarını ve diğer silahları alçakça kendi halkına karşı kullanan hain teröristlerin darbe teşebbüsü Sayın Cumhurbaşkanımızın Önderliğinde geri püskürtülmüştür. Darbe teşebbüsünün önlenmesi sırasında 249 vatandaşımız şehit olmuş, 3000 yakın vatandaşımız ise gazi olmuştur. Bu vesileyle Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, Gazilerimize de Acil şifalar ve hayırlı uzun ömürler diliyorum. ‘ dedi.

             Recep Tayyip Erdoğan meydanındaki Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri öğrencilerimiz tarafından şiirlerin okunması, alana kurulan ekran üzerinde yapılan sinevizyon gösterisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü ile ilgili olarak şiir ve resim konularında dereceye giren öğrencilere Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN ve İlçe Kaymakamımız Sayın DOĞAN tarafından hediyelerinin verilmesi, imamlarımız tarafından ilahilerin okunması ve tüm şehitlerimiz için yapılan duaların ardından gece tüm camilerimizden saat: 00.13 de salaların okunması ile Demokrasi nöbeti sabah namazına kadar devam etti.

            16 Temmuz Saat:18.30 itibari ile Recep Tayyip Erdoğan Meydanı Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri ikinci günde devam edildi. Etkinliklere İlçe Kaymakamımız Sayın DOĞAN, Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Şafak KARAKOYUN, Kurum Amirleri, Sivil Toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldılar.  Recep Tayyip Erdoğan Meydanında tutulan Demokrasi nöbeti saat.24.00 ‘a devam etti.