İLÇEMİZDE 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA BÜYÜK BİR COŞKUYLA BAŞLANDI.
 
        İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan DOĞAN; İlçe Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, İlçe Emniyet Amir V. Burak DAVŞAN, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Şafak KARAKOYUN, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Mehmet ÖZTAŞ ile birlikte 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle Atatürk İlkokulunu ziyaret etti.
 
        Atatürk İlkokulunu ziyaret esnasında coşkulu anlar yaşandı. Kaymakamımız Sayın Hasan DOĞAN minik öğrencilere hediyeler takdim ederek onları sevindirdi. Çocuklarla aynı sıralara oturan Kaymakamımız Sayın Doğan, “Çocuklar!! Sizlerin sayesinde çocukluğumda bu sıralara nasıl bir heyecanla oturduğumu hatırladım. O günlerden bu günlere bizleri getiren tüm öğretmenlerimize minnettarım. Sizlerde eğer bu günlerinizde öğretmenlerinizin anlattıklarını iyice dinler, eve gittiğinizde de güzelce ödevlerinizi yaparsanız yarının geleceğinde bizlerin yerlerini siz dolduracaksınız ve sizlerde öğretmenlerinize şükran duyacaksınız” dedi.
 
        Yapılan okul ziyaretinde, “eğitimin bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, milli ve manevi değerlerimizi koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktaran olmazsa olmaz, vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreç olduğunu ifade eden İlçe Kaymakamımız Sayın DOĞAN, "Bir ülkenin kendisini nasıl tanımladığının ve kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergesi o ülkenin eğitim sistemi ve onun ne ölçüde hayata geçirildiğidir. Yeni dönemde tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.
 
        "BUGÜNÜN KÜÇÜKLERİ GELECEĞİN BÜYÜKLERİ"
 
        
İlçe Kaymakamımız Sayın DOĞAN, "Bugün küçükleri, yarının büyükleri olacak. Bugün birbirleri ile konuşmaya daha çok ihtiyaç duyan sevgili küçüklerimiz, geleceğin cumhurbaşkanı, başbakanı, öğretmeni, mühendisleri, kısacası Türkiye’nin geleceği olacaklar. Değerli öğretmenler çocuklarımızı korku ile değil, sorgulayan, özgüveni yüksek, eleştiren bir yapı ve karakter kazandırmak üzere yetiştirelim. Her şeyden önce dürüstlük, önce ahlak ve önce insan diyerek yetiştirelim. Elbette bilgi ile donatılmaları onların gelecekte çok daha saygın yer kazanmalarını temin yönünde önem kazanıyor ama bu ülkenin geleceği olarak her şeyden önce, güvenilir, dürüst, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgi ve şefkat duyan bir nesil yetiştirelim" ifadelerini kullandı.
 
"ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ MESELESİ EĞİTİMDİR"
 
        Ülkenin en önemli meselesinin eğitim olduğunu kaydeden Kaymakam Sayın DOĞAN, konuşmasına şöyle devam etti;
"Dünyada Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 200’ün üzerinde devlet var. Bu devletler az gelişmiş, bir kısmı gelişmekte olan ve diğer kısmı da gelişmiş ülkelerdir. Gelişmiş ülkelerle eğitim, ekonomik refah ve milli gelir noktalarında maalesef büyük bir mesafe vardır. Büyük Atatürk’ün bize göstermiş olduğu ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkartabilmemiz için bu farkı mutlaka kapatmamız lazım. Ülkemizin en önemli meselesinin eğitim meselesi olduğuna inanıyorum. Bu aradaki farkı da eğitime göstereceğimiz önem, vereceğimiz değer ile kapatabiliriz. Eğitim bir milletin geleceğini inşa etmektir."