İlçe merkezinde yapımı tamamlanan 110 adet konutun anahtar teslim töreni gerçekleştirildi.
 
Anahtar teslim törenine Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ'ün yanısıra Amasya Valisi Sayın Dr. Osman VAROL, Ak Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Naci BOSTANCI, Amasya Milletvekilli Mustafa Levent KARAHOCAGİL, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, İlçe Belediye Başkanları, Protokol Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına düzenlenen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan tören, Kur-an’ı Kerim tilaveti ve Göynücek Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN'in açılış konuşmalarıyla devam etti.
 
Törende konuşma gerçekleştiren Valimiz Dr. Osman Varol, TOKİ'nin ülkemizin genelinde yapmakta olduğu güzel icraatlara değinerek yaptığı işlerin özellikle ihtiyaç sahibi birçok vatandaşımıza ev sahibi olma imkanı tanıdığına değindi. Ayrıca bu gibi güzel projelerde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
 
Ak Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Naci BOSTANCI, Amasya Milletvekili Mustafa Levent KARAHOCAGİL, TOKİ evlerinin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek hak sahiplerine hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundular.
 
Açılış töreni, Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ, Valimiz Dr. Osman VAROL, Ak Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Naci BOSTANCI, Amasya Milletvekili Mustafa Levent KARAHOCAGİL, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Göynücek Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN ve protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesinin ardından, TOKİ’den ev alan vatandaşlarımıza anahtarlarını teslimi ile devam etti.
 
Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ, protokol üyeleri ile birlikte daireleri gezerek incelemelerde bulundu. Açılış töreni kurban kesimi ile sona erdi.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.