İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan DOĞAN, ilçemizde faaliyet gösteren İmam-Hatip Ortaokulunu, İmam-Hatip Lisesini, Yatılı İlköğretim Bölge Okulunu ( Y.İ.B.O ), Göynücek Çok programlı Lisesini, Atatürk İlköğretim  Okulunu, Göynücek Erkek Öğrenci Pansiyonunu ve Kız Öğrenci Pansiyonunu ziyaret ettiler.
 
        Ziyaret ettikleri okulların 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına hazırlık aşamalarını kontrol ederek yerinde incelemelerde bulundu. Ziyaret ettiği ve diğer okullardaki çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Ziyaret ettiği Okul Müdürleri ve öğretmenleriyle bir araya gelen Kaymakamımız Sayın DOĞAN, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm velilerimize hayırlı olması dileklerinde bulundu. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı kapsamında alınması gereken güvenlik tedbirlerine ve yapılması gereken faaliyetlere dikkat çeken Kaymakamımız Sayın Doğan, "Öğrencilerimizin istiklal yolculuğu, öğretmenlerimizin kollarında gerçekleşecektir. Sizler öğretmenler olarak geleceğimizin teminatı olan bir neslin eğitmenlerisiniz. Bir nesil sizlerin ellerinde şekilleniyor. Göreviniz kutsal,vazifeniz mühim, sorumlulaklarınız ağır. Bu kutsal yolculukta en önemli yolcularınız, bizim evlatlarımız. Onları eğitmenin yanısıra korumakta sizlerin ve bizlerin en asli vazifemizdir" diye konuştu.
 
        Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğretmenlerimize başarılar dileyen Kaymakamımız Sayın DOĞAN, "Biz her zaman her türlü yardıma açığız. Bir yerde sorun varsa, bilinmeliki çözümünde biz varız. İhtiyaç hasıl olduğunda çalınması gereken ilk kapıda biz varız" diyerek ziyaret ettikleri okullardan ayrıldılar.