Uyuşturucu ve Uyarıcı Maddelerle Mücadele Toplantısı İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan DOĞAN Başkanlığında yapıldı.

 

Düzenlenen toplantıya Göynücek Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyesi İhsan YILDIRIM, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma Komutanı, Daire ve Kurum Amirleri, İlçe Okul Müdürleri, Mahalle ve Köy Muhtarları katılım gösterdiler.

İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan DOĞAN, düzenlenen toplantıda " Çocuklarımız bizim en tabii emanetçilerimizdir. Bizler geleceğimiz adına, devletimiz ve milletimiz adına, maddi ve manevi değerlerimiz adına, vatanımız ve memleketimiz adına, bayrağımız ve sancağımız adına, ezanımız ve tüm mukettesatımız adına çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Her türlü kötü alışkanlık ve davranışlardan onları korumalıyız. Bizler bugün millet olarak bir bütün halinde silahlarıyla, bombalarıyla ateş saçan, can yakan farklı terör örgütleriyle nasıl ki mücadele ediyorsak, aynı şuur ve kararlılıkla çocuklarımızı zehirleyen, o masum bedenlere menfii çıkarları için uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle saldırıp çürütmek isteyen esrarkeşlere karşıda mücadele edeceğiz. Tüm çocuklar aslında bizim kendi çocuklarımızdır. Nasıl mı? Bugün senin koruduğun çocuk, yarın senin çocuğunu koruyacak. Bugün senin kötülüğe ittiğin terkettiğin çocuk, yarın senin çocuğunu kötülüğe itecek ve senin çocuğunu terkedecek. Bu çocuklar, ya yarının geleceğinde devleti devlet yapan cesur bir millet, yada terörün kucağına düşmüş hain bir illet olarak karşımıza çıkacaktır. Çoçuğa sahip çıkmak devlete ve millete sahip çıkmaktır. Çocuğa sahip çıkmak milletin ve ümmetin emanetine sahip çıkmaktır. Çocuğa sahip çıkmak kendine sahip çıkmaktır" diyerek çocuklarımızın ve gençlerimizin ne kadar kıymetli ve değerli olduklarını ifade etmişlerdir. İlçe Milli Eğitim kanalıyla hazırlanan slayt ile de bu çocuklarımızın önemli olduğu, onları kaybetmemek adına neler yapılabileceği hususu pekiştirilmiştir.

Yapılan toplantıda, madde kullandığı tespit edilen kişilerin vaka sunumları Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Emniyet Amirliği tarafından , uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar, narkotik olayların değerlendirilmesi, uyuşturucu ile ilgili takip çalışma sistemi hakkında, İlçe Jandarma Komutanlığı kendi sorumluluk bölgesindeki uyuşturucu ile mücadeleye karşı yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. Madde kullanımı devam edenlerle görüşmelerin devam ettirilmesine, ekonomik desteğe ihtiyacı olanlara destek sağlanmasına karar verildi. Ayrıca bütünlüğü bozulmuş ailelerin ilgili kurumlarda görevli sosyal araştırmacı, sosyolog ve psikologlarla takibi ve desteklenmesi doğrultusunda kararlar alınmıştır.