2018-2019 Eğitim Öğretim yılı “İlköğretim Haftası” tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de coşku ile kutlandı. Atatürk İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı “İlköğretim Haftası” etkinliklerine, İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ, İlçe Belediye Başkanı Kemal ŞAHİN, İlçe protokolü, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velileri katıldı. 
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde organize edilen “İlköğretim Haftası” etkinlik programı, Atatürk İlkokulu bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜRBÜZ, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarında "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güçlü bir devlet olduğunu, eğitim alanında seferberlik ilan edildiğini, bütçede en büyük payın eğitime ayrıldığını, devletimizin tüm imkanları ile öğretmen ve öğrencilerin yanında olduğunu belirtti." Sonrasında minik öğrencilerimizin hazırlamış olduğu etkinlikler ilgi ile izlendi.   
 
Atatürk İlkokulu Bahçesinde düzenlenen “İlköğretim Haftası” etkinlik programı, 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine hediye takdim etmesi ile son buldu.